Trend: Yırtmaçlı Etek ve Elbiseler

Sonbahar-kış modasının en yeni ve en gözde trendlerinden biri yırtmaçlı etek ve elbiseler oldu. 90’lı yıllarda sıklıkla kullanılan bu detay şimdi birçok giyside ve neredeyse günün her saatinde kullanılıyor.

Kumaş eteklerde ve uzun elbiselerde daha fazla öne çıkıyor. Gece elbiselerinde daha derin yırtmaçlar tercih edilirken, günlük elbise ve eteklerde ise daha ölçülü bir şekilde kullanılıyor.

Eğer yırtmaçlı giysileri gündüz kullanmak istiyor ve çok fazla dikkat çekmek istemiyorsanız, opak çoraplarla destekleyerek daha rahat edebilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabı ve bootielerle çok şık duran bu detay, kadınsı ve zarif bir görünüm yakalamanıza olanak sağlıyor.

Boyunuz çok fazla uzun değilse diz hizasında olan ya da daha kısa olanları tercih edebilirsiniz. Boy konusunda sıkıntınız yoksa uzun modelleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gündüz gömleklerle ve bluzlarla birlikte kullanabileceğiniz etekleri şık kemerlerle birlikte tamamlayarak bel bölgenizi vurgulayabilirsiniz.

Derin yırtmaçlı olmamak kaydıyla, iş yerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz etekleri, beyaz gömlekler ve mini hırkalar ile kombine edebilirsiniz. Klasik formdaki siyah topuklu ayakkabılar ile de daha hoş görünmeniz mümkün.

Gece elbiselerinde ise biraz daha derin yırtmaçları kullanabilirsiniz. Tabii bu tarz yırtmaçları kullanmak için vücudunuza güvenmeniz gerekiyor. Özellikle fit ve şekilli bacaklara sahipseniz biraz daha şanslısınız demektir. Aksi takdirde bir süre egzersiz ve inceltici kremlerden destek almanız gerekebilir. Bütün bunların alternatifi olarak daha sıkı bir görünüm veren ve bir bedene kadar daha ince gösteren çoraplardan da kullanabilirsiniz. Bu çoraplar özel dokusu ve korseli yapısı ile gerçekten daha düzgün bir görünüm ortaya çıkarıyor.

Yorum Yap

Yorumunuz moderator tarafından değerlendirildikten sonra yayımlanacaktır.